bg

 

Bio

Magdalena Lamparska urodzona w 1988 r. w Słupsku. Przez wiele lat chórzystka Chóru „Fantazja” w Słupsku (zdobywcy trzykrotnego Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella w Bydgoszczy oraz wielu innych nagród). Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia.” Już na drugim roku studiów zadebiutowała na ekranie telewizyjnym w serialu ”39 i pół” wcielając się w role Marty, dziewczyny głównego bohatera. Zagrała gościnnie w serialu „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”, „O mnie się nie martw”. Szerszej publiczności dała się poznać jako bardzo sympatyczna i niezwykle ambitna kelnerka Marta w „Hotelu 52”. Na dużym ekranie zadebiutowała w pięknym i przejmującym filmie Michała Kwiecińskiego „Jutro idziemy do kina” wcielając się w rolę Małgosi. Później były epizody w filmie „Big love” w reż. B.Białowąs , w filmie Pawła Borowskiego „Zero” oraz w etiudzie „Możesz być kim chcesz”. Jednak największym sukcesem była główna rola w polsko-rosyjskiej produkcji „Tylko nie teraz” w reż. W. Pendrakowskiego. Lamparska wcieliła się w postać młodej dziewczyny Elki, w której zakochał się radziecki żołnierz stacjonujący w pobliskich koszarach. U boku Domagarowa i D.Olbrychskiegio stworzyła kreację, która została doceniona i nagrodzona na prestiżowych filmowych festiwalach w Petersburgu i Moskwie. Magdalena Lamparska jest również aktorką Teatru Narodowego w Warszawie gdzie zadebiutowała rolą Aliny w przedstawieniu „Balladyna” w reż. A. Tyszkiewicza. Można również ją zobaczyć w Teatrze Kwadrat w sztukach: „Ślub doskonały” jako Julie i „Berek czyli upiór w moherze” jako Małgosia oraz w roli głównej w pastiszu „Klaps! 50 twarzy Greya” w reż. J. Weigerbera w Teatrze Polonia jako Natasza Wood. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jej rola w filmie „Listy do M.2″, który swoją premierę miał pod koniec ubiegłego roku. Magdalena Lamparska od lat dzieli swój czas między Polską a Ameryką, co ostatnio przełożyło się również na jej karierę zawodową. U boku tak elektryzujących gwiazd, jak Jessica Chastain i Daniel Brühl zagrała w dramacie o II wojnie światowej „The Zookeeper’s Wife” Nowozelandki Niki Caro, nominowanej do canneńskiej Złotej Palmy. Ze Stephenem Baldwinem, znanym chociażby z „Urodzony 4 lipca”, zagrała również w komedii „No Panic with a Hint of Hysteria” Tomasza Szafrańskiego. Oba filmy będą miały swoje premiery jesienią tego roku. W kinach właśnie można ją oglądać w filmie „Kochaj” Marty Plucińskiej, gdzie wcieliła się w rolę Weroniki (jedna z głównych ról w tym filmie).

Od 2 listopada zobaczymy Magdalenę Lamparską w nowym obrazie Ryszarda Zatorskiego „Porady na Zdrady”, w którym aktorka wciela się w postać Kaliny.

Jako nastolatka zakochała się w teatrze. W możliwości ekspresji i wyrażaniu siebie. Do tej pory powtarza: „W teatrze jak w domu”. Możliwość konfrontacji z żywym audytorium niesamowicie
kształtuje aktora, rozwija jego umiejętności i wyobraźnię a przede wszystkim obecność „tu i teraz”. Sama wierzy, że sukces składa się z talentu, szczęścia a przede wszystkim z ciężkiej pracy. Konsekwencja w działaniu i wytrwałość wykształciła od najmłodszych lat grając prze 12 lat w siatkówkę. Wierzy, że jeśli chce się być lepszym, trzeba ćwiczyć i ciągle się uczyć. Dlatego po skończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie ciągle podróżuje po całym świecie kształcąc swój warsztat aktorki, wokalny i taneczny. Obecnie uczy się w prestiżowym studiu aktorskim Ivany Chubbuck w Los Angeles. Dla Magdalena Lamparskiej aktorstwo to nie tylko zawód ale przede wszystkim ogromna pasja. „Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Codziennie chce być lepsza niż byłam wczoraj. To ja. Jestem wolna.”

wiko      im     fp   

Education / Training

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Magister sztuki

Aleksander Zelwerowicz State Theatre Academy in Warsaw, Master of Fine Arts

Bernard Hiller Masterclass (Berlin, Los Angeles)

Nancy Bishop Casting Workshop

Actors Temple Studio London – Meisner Techique

European Vocal Camp

Ivana Chubbuck Studio

Prizes

Distinction for the role of Elka in Just Not Now (Только не сейчас), Kinoforum Festival, Saint Petersburg, Russia.

Best Female Character Award for the role of Elka in Just Not Now (Только не сейчас), 8th Russian

Film Festival Amur Fall, Moscow, Russia

Languages & Special skills

Polish – native speaker,

English – fluent,

Russian – good,

Driving license,

Scuba Diving certification,

Stage fencing

Sports: skiing, tennis, swimming, athletics, volleyball, basketball, handball, football and more